ОПИС ДОКУМЕНТУ
| Статус: | Прийнятий в цілому |
|---|---|
| Сесія: | XLVII |
| Скликання: | VIII |
| Проголосовано: | За основу і в цілому |
| Рішення: | Прийнято |
| Проголосовано: | 23.12.2025 |
| Дата прийняття: | 23.12.2025 |
| Підготував: | Фінансовий відділ |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
21
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
6
ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ
РІШЕННЯ: № 5449
Про бюджет Перемишлянської міської
територіальної громади на 2026 рік
1357000000
(код бюджету)

УКРАЇНА
ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА МІСЬКА РАДА
Львівського району Львівської області
XLVII сесія VIII скликання
РІШЕННЯ
від 23 грудня 2025 року № 5449
Про бюджет Перемишлянської міської
територіальної громади на 2026 рік
1357000000
(код бюджету)
Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», враховуючи висновки постійних комісій міської ради, керуючись п. 23 ч.1 ст. 26, ст. 47, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Перемишлянська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Визначити на 2026 рік:
- доходи міського бюджету в сумі 306 458 990,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету в сумі 300 477 990,00 гривень, спеціального фонду бюджету – 5 981 000,00 гривень, в т.ч. бюджет розвитку 965 000,00 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
- видатки міського бюджету в сумі 306 458 990,00 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету в сумі 298 477 990,00 гривень, спеціального фонду бюджету – 7 981 000,00 гривень, в т.ч. бюджет розвитку 2 965 000,00 гривень;
- профіцит за загальним фондом міського бюджету у сумі 2 000 000,00 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
- дефіцит за спеціальним фондом міського бюджету у сумі 2 000 000,00 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
- оборотний залишок бюджетних коштів міського бюджету в розмірі 150 000,00 гривень, що становить 0,05 відсотка видатків загального фонду міського бюджету, визначених цим пунктом;
- резервний фонд міського бюджету в розмірі 2 000 000,00 гривень, що становить 0,67 відсотка видатків загального фонду міського бюджету визначених цим пунктом.
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів міського бюджету на 2026 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3 до цього рішення.
3. Затвердити на 2026 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 4 до цього рішення.
4. Затвердити на 2026 рік обсяги публічних інвестицій у розрізі публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій згідно з додатком 5 до цього рішення.
5. Затвердити розподіл витрат міського бюджету на реалізацію місцевих (регіональних) програм у сумі 36 705 100 гривень згідно з додатком 6 до цього рішення.
6. Установити, що у загальному фонді місцевого бюджету на 2026 рік:
- до доходів загального фонду місцевого бюджету належать доходи, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 97, 103 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України), а також такі надходження відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України 2026 рік»:
- освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 71 766 900,00 гривень;
- базова дотація в сумі 18 448 800,00 гривень;
- додаткова дотація на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, окупованих та інших територіях, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною агресією російської федерації в сумі 22 761 400,00 гривень.
7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету територіальної громади на 2026 рік:- у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 та 71 Бюджетного кодексу України:
- екологічний податок ;
- власні надходження бюджетних установ;
- кошти від продажу землі;
- кошти від відчуження майна. - у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України.
- у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 та 71 Бюджетного кодексу України:
8. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду міського бюджету згідно з відповідними пунктами частини 1 статті 691 та частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України, спрямовується на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 71 Бюджетного кодексу України.
9. Визначити на 2026 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками міського бюджету видатки загального фонду на:
оплату праці працівників бюджетних установ;
нарахування на заробітну плату;
придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
забезпечення продуктами харчування;
оплата комунальних послуг та енергоносіїв;
соціальне забезпечення;
поточні трансферти місцевим бюджетам.
10. Зобов’язати головних розпорядників затвердити ліміти споживання енергоносіїв для кожної бюджетної установи в межах бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.
11. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право начальнику фінансового відділу Виконавчого комітету Перемишлянської міської ради отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України:
- позики на покриття тимчасових касових розривів, що виникають за загальним фондом та бюджетом розвитку міського бюджету, у фінансових установах, на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду;
- позики на покриття тимчасових касових розривів міського бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
12 Головним розпорядникам коштів бюджету територіальної громади забезпечити виконання норм статей 20, 28 Бюджетного кодексу України стосовно:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3) забезпечення доступності інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:
здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2026 року;
оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;
4) забезпечення в першочерговому порядку потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; та проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами;
5) забезпечення у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.
13. Установити, що у 2026 році підприємства міської комунальної власності сплачують до загального фонду міського бюджету частину чистого прибутку (доходу) у розмірі 10 відсотків.
14. У процесі виконання міського бюджету в межах його загального обсягу перерозподіл видатків, що призводить до зміни обсягу затверджених бюджетних призначень головному розпорядникові коштів міського бюджету за загальним і спеціальним фондами (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), а також розподіл та перерозподіл затверджених і додатково наданих трансфертів здійснювати з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства Виконавчому комітету Перемишлянської міської ради.
Надати право Виконавчому комітету Перемишлянської міської ради протягом року здійснювати зарахування, розподіл субвенцій та додаткових дотацій з державного бюджету та інших місцевих бюджетів (в тому числі передачу коштів між загальним і спеціальним фондами), збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків (окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету), вносити відповідні зміни до міського бюджету та здійснювати перерозподіл асигнувань за кодами програмної та економічної класифікації видатків в межах загального обсягу міського бюджету за погодженням з постійною комісією міської ради з питань планування бюджету, фінансів та торгівлі з наступним затвердженням на сесії міської ради.
Уповноважити міського голову підписувати договори про міжбюджетні трансферти.
15. Надати право Виконавчому комітету Перемишлянської міської ради, відповідно до положень Бюджетного кодексу України, на обслуговування бюджетних коштів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ здійснювати в установах банків державного сектору за порядком, визначеним Кабінетом Міністрів України.
16. Виконавчому комітету Перемишлянської міської ради:
16.1. Забезпечити фінансування з міського бюджету закладів, установ та організацій Перемишлянського міського бюджету.
16.2. За наявності тимчасово вільних коштів міського бюджету, спрямовувати їх на депозитні рахунки фінансово-кредитних установ, відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та за порядком, визначеним Кабінетом Міністрів України.
16.3. Забезпечити врахування розпорядниками коштів міського бюджету в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ і послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.
16.4. У місячний термін підготувати та подати на розгляд і затвердження сесії міської ради місцеві (регіональні) програми, зміни до них у межах призначень, визначених цим рішенням.
17. Установити, що пільга на харчування дітей в закладах загальної середньої освіти надається дітям - сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах), дітям із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітям учасників АТО, Героїв Небесної Сотні, дітям, батьки яких розпочали проходження військової служби у Збройних Силах України під час воєнного стану в Україні та які на даний час не мають посвідчення учасника бойових дій, дітям - інвалідам, дітям із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітям, батьки яких загинули або пропали безвісти під час виконання військового обов’язку щодо захисту Батьківщини в розмірі 100 відсотків.
18. Додатки 1 - 6 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
19. Рішення набирає чинності з 1 січня 2026 року.
20. Оприлюднити це рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.
21. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Перемишлянської міської ради з питань планування бюджету, фінансів та торгівлі (Гуменюк Б. С.) та Мармуляка Я. І., першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Міський голова Олександр ЗОЗУЛЯ
Пояснювальна записка
до бюджету Перемишлянської міської територіальної громади на 2026 рік
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХІД ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ
ПЕРЕМИШЛЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
У 2025 РОЦІ
(за оперативними даними)
У зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан, який наразі продовжено. Ця збройна агресія внесла свої корективи в роботу всіх галузей територіальної громади. Безперечно, бюджетна сфера не стала винятком – збройна агресія негативно вплинула на стан мобілізації до бюджету податків і зборів в поточному році.
За очікуваними розрахунками за 2025 рік до бюджету Перемишлянської міської територіальної громади надійде власних доходів загального фонду в сумі 176 761,3 тис. грн при уточненому плані 176 761,3 тис. грн, що становитиме 100 % річних завдань .
По спеціальному фонду в цілому план за звітний рік буде виконано на 297,2% 28 073,6 тис. грн в т. ч. благодійні гранти -24 271 ,3 (уточнений план станом на 01.12.2025 року – 9 447,1 тис. грн).
В цілому надходжень офіційних трансфертів до бюджету Перемишлянської міської територіальної громади надійде в сумі 107 844,3 тис. грн (100 % до уточненого річного плану ) зокрема:
- базової дотації з державного бюджету надійде в сумі 19 340,1 тис. грн;
- освітньої субвенції – 72 434,0 тис. грн;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти – 2 052,5 тис.грн
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти `Нова українська школа`- 1521,6 тис.грн
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 190,2 тис.грн
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти- 8 779,8 тис.грн
- дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 1 042,3 тис.грн
- субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 914,7 тис.грн
- інші субвенції з місцевого бюджету – 1 477,0 тис.грн
- субвенція з місцевого бюджету на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 92,1
Обсяг видаткової частини бюджету Перемишлянської міської територіальної громади із урахуванням трансфертів у 2025 році за прогнозними даними складе близько 300 133,0 тис. грн. З них за загальним фондом – 278 017,9 тис. грн, за спеціальним фондом – 22 780,8 тис. грн.
У 2025 році з бюджету громади буде забезпечено своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, дострокову виплату заробітної плати за другу половину грудня, профінансовано інші першочергові видатки, з них оплату комунальних послуг та спожитих енергоносіїв, придбання продуктів харчування, медикаментів тощо.
У 2025 році на освіту за прогнозними даними буде використано близько 157 397,6 тис. грн. З них, видатки загального фонду складуть близько 153 159,0 тис. грн. видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ – близько 4 238,6 тис. грн.
Для утримання установ охорони здоров’я у 2025 році за оперативними даними буде використано 11 140,7 тис. грн. Видатки загального фонду складуть 11 140,7 тис. грн.
На соціальний захист населення у 2025 році за оперативними даними буде використано 18 420,1 тис. грн, в тому числі за рахунок коштів загального фонду – близько 16 530,0,0 тис. грн, по спеціального фонду – 1 890,0 тис. грн. Заробітна плата – 14 851,2 тис. грн.
У 2025 році з бюджету громади на культуру і мистецтво за прогнозними даними буде використано 30 510,2 тис. грн. З них, видатки загального фонду становитимуть 28 577,2 тис. грн, видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ – бл. 1933,0 тис. грн. Заробітна плата 25 110,0 тис. грн
На утримання установ фізичної культури і спорту та проведення спортивних заходів у 2025 році за оперативними даними буде використано 1 756,0 тис. грн.
На утримання органів місцевого самоврядування у 2025 році за прогнозними даними буде використано 52 364,2 тис. грн. З них видатки загального фонду становитимуть 46 634,0 тис. грн, видатки спеціального фонду становитимуть 5 730,2 тис. грн. Зарплата – 34 400,0 тис. грн, оплата енергоносіїв – 2 165,0 тис. грн.
За рахунок коштів, виділених на утримання органів місцевого самоврядування, проведені видатки на оплату праці з нарахуваннями на неї, енергоносії, господарське утримання установ, на виконання програм та інші найнеобхідніші витрати.
Видатки на житлово-комунальне господарство з загального фонду бюджету Перемишлянської міської територіальної громади складуть близько 8 850,0 тис. грн.
ПРО ПОКАЗНИКИ ПРОЕКТУ БЮДЖЕТУ
ПЕРЕМИШЛЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
НА 2026 РІК
Прогнозні показники доходів і видатків Перемишлянської міської територіальної громади на 2026 рік розраховано на основі чинних норм Бюджетного і Податкового кодексів України, інших законодавчих актів, а також з урахуванням принципів формування бюджетів, закладених у законі «Про Державний бюджет України на 2026 рік».
Метою формування бюджету на 2026 рік є створення умов для сталого функціонування Перемишлянської міської територіальної громади, розвитку її інфраструктури, соціально-культурної сфери, забезпечення гарантованого соціального захисту мешканців на базі стабільного фінансового ресурсу.
Трансфертна політика на 2026 рік формує взаємовідносини між державним бюджетом та місцевими бюджетами і здійснюється з урахуванням змін в адміністративно-територіальному устрої України. В Державному бюджеті для Перемишлянської міської територіальної громади передбачено обсяг базової дотації на 2026 рік в сумі 18 448,8 тис. грн, додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв`язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації в сумі 22 761,4 тис. грн., освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 71 766,9 тис.грн.
Пріоритетом формування бюджетної політики на 2026 рік і надалі буде залишатись прогнозування збалансованих і оптимальних показників Перемишлянської ТГ за доходами і видатками.
Показники Перемишлянської ТГ розраховані, виходячи із прогнозних надходжень доходів, звітних даних, бюджетних запитів головних розпорядників коштів, пріоритетних напрямків використання бюджетних коштів та необхідності збалансування бюджету – як головного кошторису.
При прогнозуванні дохідної частини на 2026 рік враховано: очікувані надходження, статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2024 року та очікуваним виконанням за 2025 рік, зміни до Бюджетного кодексу України, дані листа Міністерства фінансів України від 29.08.2025р № 05110-09-6/24695, пояснюючої записки Міністерства фінансів України щодо оцінки доходів місцевих бюджетів на 2026 рік надісланих листом Міністерства фінансів України від 10.12.2025 року № 05110-09-6/36046 „Про схвалення Урядом проекту Державного бюджету України на 2026рік”.
При формуванні проєкту міського бюджету на 2026 рік, проведено аналіз поданих бюджетних запитів головних розпорядників коштів. В проєкті міського бюджету на 2026 рік передбачено підвищення мінімальної заробітної плати та заплановано її у розмірі з 1 січня 2026р – 8647 грн; передбачено підвищення першого тарифного розряду ЄТС та заплановано його у розмірі з 1 січня 2026р - 3470 грн.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв на 2026 рік плануються на рівні фактичних видатків 2024-2025 років із урахуванням цін і тарифів на кінець 2025 року, а також враховуючи дію постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.2022р № 812 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам».
Інші видатки на 2026 рік передбачені із застосуванням індексу росту споживчих цін, доведений Міністерством фінансів України.
Доходи бюджету
Формування показників бюджету Перемишлянської міської ради на 2026 рік здійснено з урахуванням діючого Податкового і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів, рішеннями Перемишлянської міської ради про встановлення місцевих податків і зборів, за оперативними розрахунками ГУ ДПС у Львівській області та Перемишлянської міської ради.
Також, під час прогнозування дохідної частини місцевих бюджету на 2026 рік було враховано: - статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, зокрема за 2024 рік, очікувані макропоказники Мінекономіки на 2025 рік та прогнозні на 2026 рік;
- фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2022 – 2024 років і 11 місяців 2025 року;
- продовження на 2026 рік дії тимчасової норми щодо підвищення (+4 %) нормативу зарахування до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад податку на доходи фізичних осіб;
- зарахування 13,44 відсотка акцизного податку з пального до бюджетів територіальних громад.
Дохідна частина бюджету формувалась на таких прогнозних макропоказниках як: реальне зростання (зменшення) ВВП, індекси цін, номінальна середньомісячна заробітна плата, кількість штатних працівників, фонд оплати праці, розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, обмінний курс гривні до долара США та євро та багато інших факторів, пов’язаних як з фізичними обсягами виробництва так і вартісними параметрами.
Відповідно до частини другої статті 77 Бюджетного кодексу України місцеві бюджети затверджуються рішенням відповідної місцевої ради до 25 грудня року, що передує плановому.
Вже стало традицією формувати місцевий бюджет на базі проектів закону України про державний бюджет та чергових змін до Податкового і Бюджетного кодексів України.
Склад доходів для міських територіальних громад визначено статтями 64, 691, 71 Бюджетного кодексу України.
Згідно з Типовою формою рішення про місцевий бюджет, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 668 на виконання вимог статей 75,76 Бюджетного кодексу України, дохідна частина місцевого бюджету затверджується згідно з додатком 1.
У проекті бюджету Перемишлянської міської територіальної громади на 2026 рік обсяг дохідної частини з врахуванням трансфертів визначено в сумі 228 711,1 тис. грн, в тому числі:
- доходи загального фонду 187 500,89 тис. грн;
- базова дотація 18 448,8 тис. грн;
- додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв`язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації 22 761,4 тис. грн.
- освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 71 766,9 тис.грн.
У проекті бюджету основну питому вагу в доходах загального фонду становитимуть надходження податку та збору на доходи фізичних осіб 54,93%.
Загальний ріст податкових надходжень становить 6,08%.
Розрахунок прогнозу надходжень податку та збору на доходи фізичних осіб (ПДФО) проведено з урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, а також бази та діючих ставок оподаткування, зростання оплати праці найманих працівників бюджетної сфери. У 2026 році планується збільшення ПДФО (1,2% до очікуваного показника 2025 року) в зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати в 2026 році та посадових окладів бюджетних установ.
Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховується до місцевого бюджету в розмірі 1 % від обсягу реалізації, визначено в сумі 3 750,0 тис. грн (запланований ріст з очікуваним показником на 2025 рік становить 1,4%).
У 2026 році продовжено дію норми зарахування 13,44 % акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених в Україну пального. Запланований ріст в порівнянні з очікуваним показником на 2025 рік становить 27,3%. Планується одержати коштів в сумі 4 200,0 тис. грн.
Розрахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2025 рік проведено у розрізі об’єктів житлової та комерційної нерухомостей юридичних та фізичних осіб, а також з урахуванням площі об’єктів і становить 2 906,0 тис. грн ( ріст становить 16,5% до очікуваних показників на 2025 рік).
Розрахунок прогнозної суми на 2026 рік податку на майно (плати за землю) проведено в розрізі юридичних та фізичних осіб за видами земельного податку та орендної плати за земельні ділянки комунальної форми власності становить 21 800,0 тис. грн ( ріст становить 20,44% до очікуваних показників на 2025 рік).
Прогнозна сума транспортного податку становить 35,0 тис. грн.
Прогнозна сума єдиного податку на 2026 рік становить 44 700, тис. грн (збільшується в порівнянні із очікуваним показником у 2025 році на 10,2%), яка розрахована в таких розмірах:
- для І-ї групи 10% розміру прожиткового мінімуму (3 209,0 грн);
- для ІІ-ї групи 20% мінімальної заробітної плати (8 6470 грн);
- для ІІІ-ї групи встановлено фіксовану ставку у розмірі 3% доходу у разі сплати ПДВ та 5% доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Нарахування даного виду податку буде проводитись згідно рішення сесії Перемишлянської міської ради від 06 червня 2025 року № 4873 «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Перемишлянської міської ради»,
В 2026 році від сплати державного мита планується одержати 600,0 тис. грн.
Планується надходження рентної плати за використання природних ресурсів 987,0 тис. грн, плати за надання адміністративних послуг 2 285,0 тис. грн.
Доходи спеціального фонду бюджету Перемишлянської міської територіальної громади на 2026 рік розраховано в сумі 5 881,0 тис. грн.
Доходи сформовано за рахунок:
- власних надходжень бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів бюджету громади, в сумі 4 846,0 тис. грн;
- екологічного податку, вирахуваного в розмірі 25 % від надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і складе 70,0 тис. грн та коштів, отриманих від продажу земельних ділянок не сільськогосподарського призначення та від відчуження майна, що перебувають в комунальній власності в загальній сумі 965,0 тис. грн.
ВИДАТКИ ЗАГАЛЬНИЙ ФОНД
При розрахунку видаткової частини за основу брали базу дохідної частини надходжень, додаткову дотацію на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації в сумі 22 761,4 тис.грн, базову дотацію в сумі 18 448,8 тис. грн, освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам 71 766,9 тис. грн. Видатки загального фонду з врахування міжбюджетних трансфертів в проекті бюджету Перемишлянської міської територіальної громади на 2026 рік складають 298 477,99 тис. грн. Збільшення показників на 2026 рік у порівнянні з 2025 роком виникло у зв’язку із зростанням посадових окладів, розміру мінімальної заробітної плати та тарифних ставок, ростом цін на енергоносії та інших видатків.
З них, видатки на заробітну плату з нарахуваннями склали 220 239,1 тис. грн або 73,8 %, енергоносії – 26 831,7 тис. грн (9,0%), продукти харчування – 6 267,9 тис. грн (2,1 %).
Обсяг видатків на енергоносії заплановано враховуючи очікуване фактичне споживання у 2025 р, очікуване зростання тарифів та вжиття заходів з економії, у зв’язку з запровадженням у минулих роках заходів з енергозбереження.
Освіта
Найбільшу питому вагу у структурі видатків загального фонду бюджету без врахування субвенцій займають видатки на освіту – 76 460,2 тис. грн.
На харчування учнів загальноосвітніх закладів, для забезпечення харчування дітей пільгових категорій передбачено 4 480,9 тис. грн.
Видатки на харчування у дошкільних закладах заплановано в сумі 3 000,00 тис. грн з них по загальному фонду 1 600,00 тис. грн (за рахунок батьківської плати 1 400,0 тис. грн).
Видатки на заробітну плату установ, які фінансуються за рахунок бюджету громади складуть – 49 870,2 тис. грн (65,2 % до загальних видатків освіти з місцевого бюджету).
На оплату комунальних послуг та енергоносіїв на 2026 рік за рахунок коштів місцевого бюджету планується 13 487,9 тис. грн. У даних видатках враховано очікуване підвищення цін та тарифів, та необхідність вжиття заходів з економії, у зв’язку з запровадженням у минулих роках заходів з енергозбереження.
У 2026 році передбачено кошти на виплату допомоги дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, яким виповнюється 18 років в сумі 20,5 тис. грн.
На літнє оздоровлення пільгових категорій дітей в 2026 році передбачається 100,0 тис. грн.
Охорона здоров’я
За рахунок доходів місцевого бюджету територіальної громади видатки на охорону здоров’я складають 17 621,5 тис. грн.
Обсяг видатків на енергоносії заплановано в сумі 7 451,5 тис. грн, враховуючи фактичне споживання у 2025 році, очікуване зростання тарифів та вжиття заходів з економії, у зв’язку з запровадженням у минулих роках заходів з енергозбереження.
Соціальний захист і соціальне забезпечення
По загальному фонду на соціальний захист і соціальне забезпечення на 2026 рік за рахунок коштів бюджету громади передбачаються асигнування в загальній сумі 23 544,0 тис. грн.
У 2026 році передбачаються видатки на: - програми і заходи соцслужби для сім`ї, дітей та молоді – 150,0 тис. грн;
- утримання терцентру – 19 360,4 тис. грн;
- пільги місцевого та державного значення на оплату ЖКП та інші пільги – 183,6 тис. грн;
- інші видатки по соціальному захисту населення складають 3 850,0 тис. грн, за рахунок яких планується виплата воїнам УПА, допомоги на поховання, допомоги малозабезпеченим громадянам, виплати адресних допомог інвалідам 1-ї та 2-ї групи по зору, допомоги учасникам АТО, компенсаційні виплати інвалідам на оплату ЖКП, одноразові грошові допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями, допомога мобілізованим військовослужбовцям, допомога сім’ям військово службовців на поховання, допомога на поховання внутрішньо переміщених осіб не пенсійного віку, надання соціальних гарантій фізичним особам, які надаються соціальні послуги тощо.
Культура і мистецтво
В проєкті бюджету за загальним фондом на 2026 рік видатки на культуру і мистецтво передбачені в сумі 32 744,4 тис. грн. Власні надходження заплановані в сумі 652,0 тис. грн.
Видатки на заробітну плату установ культури визначені в сумі 28 933,0 тис. грн (88,4% від видатків загального фонду).
На оплату комунальних послуг та енергоносіїв у загальному фонді на 2026 рік планується 2 888,0 тис. грн. У даних видатках враховано очікуване підвищення цін та тарифів, та необхідність вжиття заходів з економії, у зв’язку з запровадженням у минулих роках заходів з енергозбереження.
Фізична культура і спорт
В проекті бюджету на 2026 рік видатки для установ фізкультури та спорту (загальний фонд) передбачені в сумі 1 864,1 тис. грн.
Вказані кошти планується спрямувати на утримання ДЮСШ «Сокіл»
Фінансовий відділ
В проєкті бюджету за загальним фондом на 2026 рік видатки по фінансовому відділі передбачено в сумі 3 761,9 тис. грн. Резервний фонд складає 2 000,0 тис. грн.
Органи управління
На утримання органів місцевого самоврядування та виконання програм в сфері державного управління в бюджеті на 2026 рік передбачено кошти в сумі 57 270,0 тис. грн, в тому числі загальний фонд 54 470,0 тис. грн, спеціальний фонд 2 800,0 тис. грн. З них, заробітна плата – 48 800,0 тис. грн (89,6%). На енергоносії заплановано – 2 120,0 тис. грн .
Житлово - комунальне господарство
На благоустрій територіальної громади у загальному фонді передбачено 11 180,0 тис. грн.
Економічна діяльність
На поточне утримання і розвиток автомобільних доріг передбачено 2 465,0 тис. грн. (з них 2 000,00 тис. грн по загальному фонду та 465,00 тис. грн по спеціальному фонду).
Членські внески в асоціацію міст передбачаються в сумі 50,0 тис. грн.
Спеціальний фонд
Видатки спеціального фонду на 2026 рік всього становитимуть 7 981,0 тис. грн, в тому числі:
- видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ плануються в сумі 4 946,0 тис. грн;
-видатки за рахунок передачі коштів із загального фонду до спеціального в сумі 2 000,0 тис. грн
- видатки за рахунок надходжень екологічного податку становитимуть 70,0 тис. грн;
- видатки за рахунок коштів від продажу земельних ділянок не сільськогосподарського призначення становитимуть 665,0 тис. грн;
- видатки за рахунок коштів від відчуження майна, що перебувають в комунальній власності 300,0 тис. грн
Фінансування бюджетних програм у 2026 році здійснюватиметься в межах фінансових можливостей відповідного бюджетного року з урахуванням економії бюджетних коштів, оптимізації бюджетних установ та їх видатків.
ДОДАТКИ
| 1 | Додаток 5 (3).pdf | Переглянути |
|---|---|---|
| 2 | Додаток 6.pdf | Переглянути |
| 3 | Додаток 4 (3).pdf | Переглянути |
| 4 | Додаток 3 (3).pdf | Переглянути |
| 5 | Додаток 2 (3).pdf | Переглянути |
| 6 | Додаток 1 (3).pdf | Переглянути |

